EKONOMİGÜNDEM

Özel şirket çalışanlarına Müjde

52 bin kişinin başvurduğu maaş desteğinin ödenmesi için Çalışma Bakanlığı düğmeye bastı
BİR KISIM ÖDEME YAPILDI… Çalışma Bakanlığı ‘destek’ adı altında 52 bin kişiye bin 500 TL’lik maaş desteğinin ödenmesi için dün ilk adımı attı. Bankalarda yoğunluk yaşanmaması için ödemeleri başlatan bakanlık 6 gün içinde 52 bin kişiyi ödemeyi hedefliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, 52 bin kişinin başvurduğu maaş desteğinin ödenmesi ile ilgili düğmeye basıldığını açıkladı. 20 Nisan tarihinde başlayan başvurularla ilgili 30 Nisan’a kadar 52 bin kişinin başvurduğunu ifade eden bakan Sucuoğlu, netleşen son durumu YENİDÜZEN’le paylaştı.

Bankalarda yaşanan yoğunluk nedeniyle her şeyi planlı yaptıklarını ifade eden Faiz Sucuoğlu, 52 bin kişiye 1 gün içinde de ödeme yapılabileceğini ancak yoğunluk yaşanmaması adına 52 bin kişiyi 6 gün içinde ödemeyi planladıklarını ifade etti.

Ödemelerin 30 Nisan itibarı ile az da olsa denenerek ödenmeye başladığını kaydeden Sucuoğlu, Muhaceret ve Maliye’den beklenen evrakların da gelerek sisteme işlendiğini 90 Milyon TL’nin hesapta olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı